Poslední podzimní akce

SKALICE JE TRADICE – JEDEME V TOM SPOLEČNĚ!“

Za posledních pár let se toho v naší organizaci hodně změnilo. Hodně členů spolku se postupně stalo rodiči nebo jsou pracovně vytíženi, a tak už není tolik času pořádat velké množství akcí, jako tomu bylo dříve. Jak víte, naše organizace je založena hlavně na dobrovolnické činnosti. I přesto se ale naší práce nechceme vzdát, a tak jsme se domluvili, že v následujících dvou letech zrealizujeme alespoň letní a podzimní pobyty. Takzvaný letní tábor probíhal vždy ve Skalici u Litoměřic. Bylo to naše oblíbené místo, kde jsme strávili spoustu pěkných chvil, bohužel ale došlo k tomu, že majitelé tento objekt prodali, a tak jsme se rozhodli tyto akce pořádat na turistické základně u Krásné Lípy.

Vše může probíhat díky podpoře Nadace Člověk Člověku, která nás podporuje již řadu let a za to jí patří veliké díky!

LETNÍ TÝDENNÍ POBYT V KRÁSNÉM BUKU

Pobyt se konal od 17. do 23. srpna 2020, zúčastnilo se jej celkem 19 dětí a 3 dobrovolníci z řad mládeže.

Uvědomili jsme si zde, že „táboru“ stále říkáme Skalice, protože se nějak nedovedeme vnitřně smířit s tím, že barák ve Skalici je prodán a v minulém roce zde proběhl týdenní pobyt naposledy. Letos jsme tedy týden strávili v Krásné Lípě, konkrétně na základně v Krásném Buku. Dny to byly pro nás vedoucí a praktikanty místy náročné, ale i tak jsme zažili spoustu krásných chvil. Celotáborová hra nesla název „Kruh života“. Děti jsme seznamovali se zákonitostmi přírody, současně si hráli na ztroskotance. Plnili úkoly související s přežitím na opuštěném ostrově. Seznamovali jsme se s domorodci, zajišťovali potravu a hledali vodu, sázeli obilí, poznávali místní rostliny a zvířata a v závěru hledali způsob, jak se z ostrova dostat. Někomu se to podařilo, někdo tam zůstal dodnes 😀 :D. Ze zpětné vazby od dětí víme, že i ony byly z připravených aktivit celkově nadšeny. Kde všechny strany vidíme rezervy, je komunikace a práce ve skupině, na což se v budoucnu chceme více zaměřit.

AKCE SE USKUTEČNILA DÍKY PODPOŘE NADACE ČLOVĚK ČLOVĚKU

27.– 30. 9. 2018 Prodloužený víkend v Krásné Lípě

Pobytu se zúčastnilo celkem 18 dětí z Bíliny, Ústí nad Labem a Dětských domovů ve Vysoké Peci a na Severní Terase a 4 dobrovolníci z řad mládeže.

Počasí nám přálo a tak jsme jej využili k výletům. V pátek jsme navštívili Chřibskou, osadu Tokáň, park v Doubici. Celkem jsme tak ušli 20km, což byl pro některé děti dosud největší výlet v jejich životě. Zážitek nepokazilo ani chvilkové mrholení a několik sněhových vloček. V sobotu jsme opět vyrazili na výlet – tentokrát po skupinkách s úkoly po cestě. Odměnou pak kromě sladkostí byl pro účastníky i výhled na hřebeny Krušných hor i Krkonoš z rozhledny na Vlčí Hoře. Večer si pak děti užily diskotéku.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.