Aktuality

7. – 8.12.2019 předvánoční setkání v Bílině

Poslední letošní akcí FidoDido bylo setkání účastníků letošních projektových akcí na Skalici a v Liberci. V sobotu jsme po příjezdu do Bíliny věnovali čas hrám, následovala diskotéka a promítání filmu na přání dle výběru dětí. V neděli jsme vyrazili na procházku do pohádkového lesa, prohlédli jsme si fotky z předchozích letošních akcí. Každý účastník si s sebou tyto fotky odvezl na CD. Kromě toho objevily děti pod nazdobeným stromečkem pár drobností zejména ve formě sladkostí.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

25. – 28.10.2019 prodloužený víkend v Liberci

O letošním prodlouženém víkendu jsme se poprvé společně vydali do Liberce. Využili jsme možnost bydlení ve skautské základně v okrajové části Liberce, odkud jsme to měli blízko do přírody a počasí nám skutečně přálo. V sobotu jsme vyrazili lanovkou na Ještěd, zpět jsme se vraceli celodenním výletem po hřebeni a zpět do Liberce. V neděli jsme se vypravili tramvají do zoo nejen za bílými tygry, kteří jsou místní raritou. Některé děti se měly možnost poprvé v životě svézt tramvají a také některá zvířata pro ně byla novinkou. Stihli jsme se vrátit právě včas před večerním deštěm, kdy jsme využili vnitřních prostor základny ke hrám.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

13. – 15.9.2019 víkend na Chmelištné

Pro tento rok naposledy jsme se setkali na Chmelištné o zářijovém víkendu s krásným podzimním počasím v rámci projektu „Zážitkové pobyty na Koňském dvorci pro děti z dětských domovů“. Většina času byla věnována programu kolem zdejších zvířat, ať již se jednalo o pracovní činnosti spojené s úklidem či opravou výběhů, nebo o volnočasové aktivity v podobě projížděk na koních. Odpoledne jsme vyrazili na jablka, ze kterých jsme si hned vyrobili výborný mošt. Již se těšíme na setkání s lidmi i zvířaty na Chmelištné v příštím roce!

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Zážitkové pobyty na Koňském dvorci pro děti z dětských domovů“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

13. – 15.9.2019 víkend na Chmelištné

Pro tento rok naposledy jsme se setkali na Chmelištné o zářijovém víkendu s krásným podzimním počasím v rámci projektu „Zážitkové pobyty na Koňském dvorci pro děti z dětských domovů“. Většina času byla věnována programu kolem zdejších zvířat, ať již se jednalo o pracovní činnosti spojené s úklidem či opravou výběhů, nebo o volnočasové aktivity v podobě projížděk na koních. Odpoledne jsme vyrazili na jablka, ze kterých jsme si hned vyrobili výborný mošt. Již se těšíme na setkání s lidmi i zvířaty na Chmelištné v příštím roce! Akce se uskutečnila v rámci projektu „Zážitkové pobyty na Koňském dvorci pro děti z dětských domovů“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

22.7 – 28.7.2019 pobyt ve Skalici u Litoměřic

Týdenního pobytu se zúčastnili tři dobrovolníci z řad mládeže a celkem 21 dětí z Teplického Předměstí v Bílině, ústeckých čtvrtí Předlice a Mojžíř a z Dětského domova na Severní Terase v Ústí nad Labem.

Program byl v tomto roce zaměřen na téma kontinentů, čemuž byla přizpůsobena i celotýdenní hra, kdy děti byly rozděleny do čtyř týmů představujících posádky zámořských lodí, a každý den strávily na jednom kontinentu. Stejně jako vloni nás zde sužovaly extrémní teploty, čemuž jsme museli přizpůsobit program a výlety tak nahradily hry v nejbližším okolí včetně jeskyní. I tak si děti odvezly spoustu nových zážitků a každý si našel mezi aktivitami tu „svou“.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

12. – 18.7.2019 pobyt na Chmelištné

V tomto roce již podruhé se na Chmelištné setkali mladí lidé z dětských domovů v rámci projektu „Zážitkové pobyty na Koňském dvorci pro děti z dětských domovů“. Během pobytu měli mladí lidé možnost vyzkoušet si různé činnosti spojené s fungováním koňského dvorce, projet se na koních, věnovat se péči o další zvířata na farmě. Jeden den jsme vyrazili na zhruba dvacetikilometrový výlet cestou necestou po okolních neznačených stezkách a pěšinách. Poslední večer vyšel na narozeninovou oslavu jedné z účastnic. Stejná skupina by se zde letos měla setkat ještě jednou, a to v září, kdy se kromě hodnocení týdenního pobytu a plánování akcí na další rok, budeme věnovat vyrábění jablečného moštu.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Zážitkové pobyty na Koňském dvorci pro děti z dětských domovů“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

21. – 23. 6. 2019 přípravný víkend ve Skalici

Náplní přípravného víkendu byla příprava akcí pro děti, které se uskuteční v rámci projektu. Hlavním tématem letošního týdenního pobytu budou „kontinenty“, kdy děti každý jeden den pobudou na jednom kontinentu, čemuž bude přizpůsoben program, výlety, ale také třeba jídelníček.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

14. – 16.6. 2019 víkend na Chmelištné

O červnovém víkendu se na Koňském dvorci Chmelištná uskutečnil první ze zážitkových pobytů pro děti z dětských domovů v rámci stejnojmenného projektu. Zúčastnily se jej děti z dětských domovů na Severní Terase v Ústí nad Labem a ve Vysoké Peci u Jirkova. Náplní víkendových aktivit bylo zejména vzájemné seznámení se účastníků a rovněž seznámení s prostředím Koňského dvorce a jeho obyvateli.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Tak trochu jiný tábor aneb skutečný život nanečisto“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

27.– 30. 9. 2018 Prodloužený víkend v Krásné Lípě

Pobytu se zúčastnilo celkem 18 dětí z Bíliny, Ústí nad Labem a Dětských domovů ve Vysoké Peci a na Severní Terase a 4 dobrovolníci z řad mládeže.

Počasí nám přálo a tak jsme jej využili k výletům. V pátek jsme navštívili Chřibskou, osadu Tokáň, park v Doubici. Celkem jsme tak ušli 20km, což byl pro některé děti dosud největší výlet v jejich životě. Zážitek nepokazilo ani chvilkové mrholení a několik sněhových vloček. V sobotu jsme opět vyrazili na výlet – tentokrát po skupinkách s úkoly po cestě. Odměnou pak kromě sladkostí byl pro účastníky i výhled na hřebeny Krušných hor i Krkonoš z rozhledny na Vlčí Hoře. Večer si pak děti užily diskotéku.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

14.– 16. 9. 2018 Podzimní víkend pro děti a mládež z dětských domovů na Koňském dvorci

Již potřetí a pro letošní rok naposledy jsme se setkali v prostorách Koňského dvorce Chmelištná. Ačkoliv bylo letošní léto tropické, víkend už byl ryze podzimní s chladnými rány i večery. Ty jsme trávili společným posezením a povídáním u ohně. Přes den jsme se věnovali farmářským aktivitám, soutěžím s koňmi a vyrábění moštu z jablek. Kdo měl zájem, mohl volný čas trávit na koňském hřbetě. Pro letošek jsme se tím rozloučili s lidmi i zvířaty na Koňském dvorci, už se ale těšíme na další setkávání v roce příštím.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Tak trochu jiný tábor aneb skutečný život nanečisto“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

6.-12. 8. 2018 Týdenní pobyt ve Skalici u Litoměřic

Týdenního pobytu se zúčastnilo celkem 19 dětí z Bíliny, Ústí nad Labem a Dětských domovů ve Vysoké Peci a na Severní Terase a 4 dobrovolníci z řad mládeže.

Program byl v tomto roce zaměřen na téma čtyř živlů, čemuž byla přizpůsobena i celotýdenní hra, kdy děti byly rozděleny do čtyř týmů, a každý tým představoval jeden živel, kterému byl v rámci hry věnován jeden celý den. Vzhledem k extrémním tropickým teplotám jsme museli omezit plánované výlety. Po pátečním ochlazení jsme ale ještě stihli výlet na Hradiště, do Hlinné a večerní stezku odvahy ze Lbína zpět na Skalici. Celým týdnem děti opět provázela postava šamana, který přicházel každý večer zhodnotit den, objevil se i na páteční stezce odvahy.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku

25– 31.7.2018 Týdenní pobyt pro děti a mládež z dětských domovů na Koňském dvorci

V tomto roce již podruhé se na Chmelištné setkali mladí lidé z dětských domovů v rámci projektu „Tak trochu jiný tábor aneb skutečný život nanečisto“. Stejně jako v loňském roce byl týdenní pobyt zaměřen na přípravu mladých lidí mezi třináctým a sedmnáctým rokem na opuštění dětského domova. Celý týden provázela „hra na reálný život“ – účastníci chodili do zaměstnání, vydělávali herní peníze, ty pak utráceli ve večerce za sladkosti nebo spořili na hodnotnější ceny. Kromě práce ve dvorci se mladí lidé mohli zúčastnit různých aktivit s koňmi a projeli se na koňském povoze na pouť do Vroutku. Stejná skupina by se zde letos měla setkat ještě jednou, a to v září, kdy se kromě hodnocení týdenního pobytu a plánování akcí na další rok, budeme věnovat vyrábění jablečného moštu.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Tak trochu jiný tábor aneb skutečný život nanečisto“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem

15. – 17. 6. 2018 přípravný víkend ve Skalici

Náplní přípravného víkendu byla příprava akcí pro děti, které se uskuteční v rámci projektu – letního pobytu na témže místě a zářijového prodlouženého víkendu v Krásné Lípě. Hlavním tématem letošního týdenního pobytu budou „živly“ – děti budou rozděleny do týmů, které budou představovat jednotlivé živly, tomu budou přizpůsobeny i jednotlivé hry a výlety. Součástí víkendu bylo také proškolení v bezpečnosti práce a základech první pomoci.
Akce se uskutečnila v rámci projektu „Dvanáct let po té… Dokázali jsme, že to zvládneme!“ podpořeného Nadací člověk člověku.

8. – 10. 6. 2018 víkend na Chmelištné

O červnovém víkendu se na Koňském dvorci Chmelištná uskutečnil první pobyt v rámci projektu „Tak trochu jiný tábor aneb skutečný život nanečisto“. Zúčastnily se jej děti z dětských domovů na Severní Terase v Ústí nad Labem, ve Vysoké Peci u Jirkova a v Mašťově. Ve stejném složení se na stejném místě letos setkáme ještě dvakrát – v červenci, kdy bude náplní pobytu hra na reálný život, kdy účastníci budou docházet do zaměstnání, vydělávat herní peníze a ty pak dle svých preferencí utrácet; a v září, kdy během moštování jablek, budeme hodnotit, kam se kdo posunul a plánovat společné akce na příští rok.
Akce se uskutečnila v rámci projektu „Tak trochu jiný tábor aneb skutečný život nanečisto“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

15.10.2017 Víkend v Krásné Lípě

Krásný podzimní víkend jsme strávili v Krásné Lípě. Jednalo se o poslední letošní výjezd, kde se společně setkali děti z Bíliny, Ústí a dvou dětských domovů – ve Vysoké Peci u Jirkova a Severní Terasy v Ústí nad Labem. Akce se zúčastnilo celkem 16 dětí a 3 dobrovolníci z řad mládeže.

Jelikož nám počasí opravdu přálo, věnovali jsme sobotní den putování místní krajinou Českého Švýcarska, večer pak společným hrám v klubově a reflektování letošních proběhlých akcí.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku

7. – 13.8.2017 Týdenní pobyt ve Skalici u Litoměřic

Týdenního pobytu se zúčastnilo celkem 19 dětí z Bíliny, Ústí nad Labem a Dětských domovů ve Vysoké Peci a na Severní Terase a 4 dobrovolníci z řad mládeže.

Program byl v tomto roce zaměřen na téma „kmenů“, čemuž byla přizpůsobena i celotýdenní hra, kdy děti byly rozděleny do čtyř týmů, a každý tým představoval odlišný kmen. Každý kmen měl své zvyky a typické znaky. Smyslem hry bylo vedení dětí k toleranci k odlišnosti a k lidem z jiného prostředí.S dětmi jsme také navštívili blízké okolí Skalice – rozhlednu Varhošť, litoměřické katakomby, Třebušín.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

3. – 9.7.2017 Týdenní pobyt pro děti a mládež z dětských domovů na Koňském dvorci

V prvním červencovém týdnu se na Koňském dvorci Chmelištná uskutečnila opět pobytová akce pro děti z dětských domovů ve Vysoké Peci a na Severní Terase v Ústí nad Labem. Někteří z účastníků zavítali na Chmelištnou již poněkolikáté. Nyní ale již ve vyšším věku a proto i program zde pro ně připravený byl zacílen na starší věkovou kategorii – konkrétně na děti a mladé lidi ve věku mezi třináctým a sedmnáctým rokem, které se ať již více či méně připravují na opuštění ústavního zařízení a vstup do samostatného života. Právě tomu byl uzpůsoben i program celého týdne, který lemovala „hra na reálný život“ – účastníci chodili do zaměstnání, vydělávali herní peníze, ty pak utráceli ve večerce za sladkosti nebo spořili na hodnotnější ceny. Kromě toho se měli možnost někteří zdokonalit v jízdě na koni, jiní na koně usedli poprvé v životě.

Pobyt se uskutečnil díky podpoře Nadace Terezy Maxové dětem

16. – 18.6.2017 víkendový pobyt na Koňském dvorci Chmelištná

Pobytu se zúčastnilo celkem 12 dětí ze sociálně slabých rodin a dětských domovů, které doprovázeli kromě dospělých členů FidoDido mladí lidé ze stejných míst. Program zde byl rozdělen do tří částí: Za prvé, pracovní část spojená s péčí o zvířata ve dvorci, ale také s prací v kuchyni při přípravě oběda a večeře. Za druhé, jízda na koních (některé děti zde již byly opakovaně, tudíž se mohly zlepšovat ve svých jezdeckých dovednostech, některé během víkendu usedly na koně poprvé). Za třetí, volnočasové aktivity v přírodě, při nichž jsme využili rozsáhlých pozemků Koňského dvorce a ideální počasí.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

9. – 11.6.2017 Skalice – přípravný víkend

V letošním roce pokračujeme v realizaci dvouletého projektu podpořeného Nadací člověk člověku. První letošní projektovou akcí byl přípravný víkend ve Skalici u Litoměřic. Toho se zúčastnili dobrovolníci z řad členů a spolupracovníků FidoDido, z.s. včetně mladých lidí, kteří se dříve účastnili coby děti a na jejichž aktivizaci a převzetí kompetencí je projekt zaměřen.
Náplní víkendu byla příprava dalších projektových akcí – pobytu na Chmelištné, který se uskuteční hned o následujícím víkendu, a zejména týdenního pobytu pro děti, který se uskuteční v srpnu právě ve Skalici u Litoměřic.
Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

Víkendový pobyt v Krásné Lípě 14. – 16.10.2016

Poslední letošní projektová akce se uskutečnila v prostředí Českého Švýcarska, zúčastnilo se jí 17 dětí a 7 dobrovolníků. Sobotní den jsme využili k výletu po okolí, do Kyjovského údolí a na Kyjovský hrádek. Cestu jsme si zpestřili hledáním tzv. „kešek“ za pomoci dvou GPS navigací. Večery jsme věnovali hlavně hrám v budově, neboť počasí již nepřálo táborovým ohňům. Během nedělního dopoledne jsme pak reflektovali společné akce, které během letošního roku proběhly. Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

1.8– 7.8.2016 Týdenní pobyt ve Skalici u Litoměřic

Týdenního pobytu se zúčastnilo celkem 18 dětí z vyloučených lokalit v Bíliny, Ústí nad Labem a Dětských domovů ve Vysoké Peci a na Severní Terase a 4 dobrovolníci z řad mládeže. Program byl zaměřen na téma „lesní olympiáda“, což bylo dáno jednak místem pobytu uprostřed lesa, jednak souvislostí s právě začínajícími olympijskými hrami. Děti byly rozděleny do čtyř týmů, v rámci kterých se utkávaly v jednotlivých sportovně zaměřených kláních jak přímo v místě pobytu, tak během výletů po okolí. Za splněné úkoly získávaly kartičky s obrázky sportovců, které poslední den umísťovaly do olympijských stadionů, které si jednotlivé týmy vytvořily. Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

13.7– 17.7.2016 Letní pobyt na Chmelištné

Tradiční pobytový výjezd na Chmelištné se tentokrát uskutečnil za podpory DD Vysoká Pec a ve spolupráci s ústeckou pobočkou společnosti Člověk v tísni. Celkem 11 dětí a mladých lidí si tak měli možnost alespoň na pár dní zkusit život farmářů, pečovat o zvířata, naučit se práce související s chodem farmy.

17.6– 19.6.2016 víkendový pobyt na Koňském dvorci Chmelištná

Pobytu se zúčastnilo celkem 12 dětí ze sociálně slabých rodin a dětských domovů, které doprovázeli kromě dospělých členů FidoDido mladí lidé ze stejných míst. Programové aktivity se točily zejména kolem koní a dalších zvířat ve dvorci. Děti měly možnost projet se na koních, ale také zapojit se do péče o zvířata a v neposlední řadě pro ně byly připraveny volnočasové aktivity zaměřené zejména na spolupráci a budování týmu. Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

10.6– 12.6.2016 Skalice – přípravný víkend

O červnovém víkendu se ve Skalici u Litoměřic sjeli dobrovolníci z řad členů a spolupracovníků FidoDido, ale také z řad mladých lidí, kteří se dříve našich aktivit účastnili coby děti a nyní přebírají iniciativu za akce a jejich program na sebe. Místo bylo zvoleno záměrně stejné jako pro letní týdenní pobytovou akci. Náplní byla příprava programu na víkendovou akci, jež se koná následující víkend ve Chmelištné a právě na týdenní pobyt, který se uskuteční rovněž ve Skalici. Akce se uskutečnila v rámci projektu „O deset let později aneb teď je řada na nás“ podpořeného Nadací člověk člověku.

27. – 28.11. 2015 odměnová akce v Bílině

Akce byla určená pro tři chlapce, kteří v rámci projektu „Zapoj se s námi!“ spolupracovali po celou dobu – a zároveň sami projevili spolupráci v těchto aktivitách pokračovat. Jelikož se mělo jednat o odměnu za práci během doby realizace projektu a zároveň o poslední projektovou aktivitu, vyslyšeli jsme přání těchto chlapců setkat se se členy bílinské skupiny „Nejsme v tísni!“, která funguje na podobném principu a rovněž vnikla v rámci dřívějšího projektu FidoDido. Na závěr nás bílinská skupina pozvala na bowling.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Zapoj se s námi!“ realizovaného díky podpoře Ústecké komunitní nadaci.

23. – 25.10.2015 Víkend na Koňském dvorci Chmelištná

Původně jsme v rámci projektu plánovali ještě realizaci fotbalového festivalu v Ústí. Tento záměr se sice nezdařil, nicméně jsme připravili aktivitu jinou a tak jsme podzimní víkend strávili v prostředí Koňského dvorce Chmelištná. Ačkoliv spolupracujeme s touto organizací již několik let, děti zapojené do tohoto projektu navštívili dvorec poprvé. Ačkoliv se dny již zkracovaly, stihli jsme toho za krátký čas poměrně hodně. Děti měly možnost seznámit se s místními zvířecími obyvateli, někteří poprvé v životě usedli do koňského sedla, zasadili jsme strom a vyráběli jablečný mošt.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Zapoj se s námi!“ realizovaného díky podpoře Ústecké komunitní nadaci.

27.7. – 2.8. Týdenní pobyt ve Skalici

Ačkoliv se jednalo o podobný pobyt na stejném místě jako v předchozích letech, byl přece v mnohém odlišný. Tři chlapci, kteří měli zkušenosti z našich akcí z mnoha předchozích let coby jejich účastníci, se poprvé na vícedenním výjezdu zapojili coby součást realizačního týmu. Nové role se zhostili zodpovědně, program připravovali během pravidelných setkání, které jsme realizovali na půdě Nízkoprahového klubu Nový Svět.

Aktivity celého pobytu se točily kolem tématu cesty kolem světa. Každý den jsme strávili na jiném kontinentu, čemuž byly přizpůsobeny hry, výlety, ale také každodenní ranní rozcvička nebo jídelníček.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Zapoj se s námi!“ realizovaného díky podpoře Ústecké komunitní nadaci.

13. – 19.7. 2015 Chmelištná

Týdenní pobyt pro děti z dětských domovů na Koňském dvorci Chmelištná. Účastnily se děti z DD ve Vysoké Peci a v Ústí nad Labem na Severní Terase. Týden jsme kromě práce kolem zvířat, trénování jízdy na koních a různých her realizovaných v prostoru dvorce, trávili třeba výletem na zámek Krásný Dvůr. Přesto, že nás počasí pěkně trápilo a tropická vedra nás zaháněla do stínu, jsme si pobyt všichni užili.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Buď připraven! 2 aneb první krok jsme zvládli“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

27.6. 2015 Fotbal pro rozvoj Nepomyšl – akční den

Tradiční fotbalový turnaj v rámci kampaně Fotbal pro rozvoj, kde nejde primárně o výsledek, ale o hru v duchu fair play. Opět jsme se zúčastnili akčního dne v Nepomyšli na Podbořansku. Turnaje se účastní děti, mládež ale i dospělí hráči z okolních obcí, dětských domovů, výchovného ústavu, ale třeba také zahraniční hosté až z daleké Keni. Kromě samotných fotbalových utkání turnaj skýtá možnost vzájemného setkávání a poznávání lidí různých kultur z různého prostředí. Nejlepší příležitostí je vždy večerní posezení u ohně na nedalekém Koňském dvorci Chmelištná.

Akce jsme se mohli zúčastnit díky podpoře Ústecké komunitní nadace v rámci projektu „Zapoj se s námi!“

19.6. ( – 21.6.) 2015 festival s Němci (MTNM2)

Hudební festival v Bílině a poslední společný víkend mládeže z Čech a Německa v rámci projektu Moje.Tvoje.Naše.Město2 se uskutečnil o červnovém víkendu v Bílině. Účastnili se mladí lidé z Ústí nad Labem, Bíliny a Chemnitz. Samotný festival, který organizovala bílinská skupina mladých lidí „Nejsme v tísni“, se uskutečnil během pátečního dopoledne, byl určen primárně pro žáky bílinských škol. Na festival dorazili také chlapci participující na našem projektu „Zapoj se s námi!“ Společně jsme během víkendu reflektovali spolupráci, sdíleli úspěchu skupin z jednotlivých měst a plánovali spolupráci do budoucna.

Akce se uskutečnila díky podpoře Česko-Německého fondu budoucnosti a programu Mládež v akci, akce Mládež pro Evropu.

22. – 24.5.2015 Chmelištná

Víkendový pobyt pro děti z dětských domovů na Koňském dvorci Chmelištná. Účastnily se děti z DD ve Vysoké Peci a v Ústí nad Labem na Severní Terase.

Akce se uskutečnila v rámci projektu „Buď připraven! 2 aneb první krok jsme zvládli“ podpořeného Nadací Terezy Maxové dětem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *