projekty aktuální

Týdenní pobyt pro děti a mládež z dětských domovů na Koňském dvorci

Děti ze dvou dětských domovů stráví týden v prostředí Koňského dvorce Chmelištná. Navazujeme tímto projektem na jiné, které jsme úspěšně realizovali v předchozích letech. Nyní se ale zaměřujeme na starší děti z dětských domovů, které budou v následujících letech ústavní výchovu opouštět. Pro ně bude v prostředí Koňského dvorce připravena týdenní hra na skutečný život. Účastníci tak budou v rámci hry chodit do zaměstnání, vydělávat herní peníze a dle svého rozhodnutí s nimi nakládat – každý den utrácet ve večerce nebo celý týden spořit na hodnotnější ceny.

Cílem je zvýšení finanční gramotnosti mladých lidí z dětských domovů. Ačkoliv se tomuto tématu věnuje v posledních letech mnoho pozornosti, stále se řada dětí po odchodu z dětského domova dostává do situace, kdy nejsou schopny vyjít s finančními prostředky a plánovat efektivně rozpočet své domácnosti. Náš projekt se od ostatních věnujících se podobnému tématu odlišuje tím, že se jedná o intenzivní zážitkovou formu realizovanou v průběhu celého týdne prostřednictvím “hry na život”, kde si účastníci mohou vyzkoušet “život v práci”, docházet do zaměstnání, vydělávat peníze a dle své volby s nimi zacházet, tím zažít úspěch i neúspěch.

Projekt je realizován díky podpoře Nadace Terezy Maxové dětem.

 

 

 

O DESET LET POZDĚJI, ANEB TEĎ JE ŘADA NA NÁS

Projekt se skládá ze série výjezdů pro děti z obou našich cílových skupin – tedy děti ze sociálně vyloučených lokalit a děti z dětských domovů. S oběma cílovými skupinami již máme mnoho zkušeností. V minulosti se nám již opakovaně osvědčilo také propojení těchto dvou skupin. V rámci tohoto projektu dostávají příležitost mladí lidé z cílových skupin (ve věku 16 – 18 let), kteří měli možnost zažít naše akce coby děti, a nyní se stávají plnohodnotnými členy realizačního týmu, čímž získávají nové zkušenosti, dovednosti, rozšiřují své kompetence. Zároveň je také vedeme k myšlence aktivního dobrovolnictví, na které stojí činnost naší organizace.

Projekt je realizován díky podpoře Nadace člověk člověku, která na jeho realizaci pro období 2016 – 2017 přispěla částkou ve výši 90 000 Kč.

Comments are closed